Platby do zahraničí zdarma

Devizové obchodování prostřednictvím společnosti Exchange s.r.o. umožňuje klientům zasílat platby do zahraničí nebo přijímat úhrady ze zahraničí zcela zdarma, přičemž veškeré poplatky za tyto operace jsou k tíži společnosti Exchange.

Základní podmínkou, aby bylo možné devizový obchod realizovat bez poplatků, je objem devizového obchodu převyšující kurzovou hodnotu 100 000 Kč. Pro eurové platby v rámci SEPA je limit pro úhradu bez poplatků pouze 50 000,- Kč.

Poplatkem se rozumí poplatek za realizaci transakce, tj. poplatek za příchozí platbu na účet a za odchozí platbu z účtu společnosti Exchange. Nevztahuje se na poplatky, které banka odesílatele platby účtuje odesílateli za odchozí platbu ani na poplatky, které banka příjemce účtuje příjemci za připsání platby na jeho účet.

Vybrané nadstandardní služby jsou zpoplatněny bez ohledu na objem devizového obchodu. Týká se o především poplatku za zaslání SWIFT zprávy příjemci zahraniční platby a expresní platbu. Seznam všech poplatků a způsobu jejich účtování je uveden ve Všeobecných obchodních podmínkách.

Příklad úspory na poplatcích

Typickým příkladem platby do zahraničí zdarma je úhrada faktury za dodané zboží ve výši 4 000 EUR na účet obchodního partnera v Německu.

Standardní postup

Podnikatel nebo pověřený pracovník zadá bance zahraniční platební příkaz k převodu 4 000 EUR ze svého korunového účtu, přičemž banka provede konverzi svým devizovým kurzem (typicky cca. o 10 až 50 haléřů horším, než ve stejný okamžik nabídne devizový obchodník). SEPA platbu (platba v EUR v rámci Evropského hospodářského prostoru) banka klientovi zpoplatní částkou 250 Kč.

Služby platební instituce

Podnikatel nebo oprávněný pracovník zadá devizovému obchodníku (platební instituci) platební příkaz k převodu 4 000 EUR na účet svého zahraničního partnera. Obchodník mu sdělí aktuální devizový kurz, který je po odsouhlasení pro obchodníka závazný. Jakmile klient uhradí odpovídající množství českých korun na účet korunový obchodníka, dojde k převodu 4 000 EUR z devizového účtu obchodníka na účet příjemce.

Výhody služeb platební instituce

  • Klient realizuje pouze úhradu v českých korunách v rámci České republiky. Úspora na poplatcích je v porovnání se SEPA platbou typicky cca. 250 Kč.
  • Klient obdrží před odesláním peněžních prostředků podrobné informace o přijatém platebním příkazu, kde si může porovnat údaje o příjemci platby s fakturačními údaji.
  • Klient zná předem celkové náklady na realizaci platební služby. Nečeká jej žádné nemilé dodatečné překvapení v podobě nečekaných poplatků nebo nevýhodného kurzu.
  • Individuální devizový kurz přinese klientovi na částce 4 000 EUR úsporu v rozmezí od 400 do 2 000 Kč.
  • Celková úspora pro klienta se bude na uvedeném příkladu pohybovat v rozmezí od 750 do 2 250 Kč (podle toho, o kolik je v daném okamžiku směnný kurz je devizového obchodníka výhodnější proti devizovému kurzu banky).

Kurzový kalkulátor

Porovnání aktuálních kurzů bank a směnáren

Kurzovní lístky

Platby do zahraničí

Tipy, rady a výhody

Šokující videa

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.
Partnerské weby: www.platby-do-zahranici.cz | www.kolik.cz | www.nejlepsi-kurzy.cz | www.exchange-vip.cz