Valutové služby

Hotovostní služby směnárny

Naše společnost poskytuje směnárenské služby již od roku 2000. Za tu dobu využily služeb naší směnárny miliony zákazníků z České republiky i celého světa.

Směnárna EXCHANGE s.r.o. provozuje dvě hotovostní pobočky. Hlavní pobočka se od roku 2024 nachází na adrese Štefánikova 203/23, Praha 5 - Smíchov. Druhá pobočka zůstala na původní adrese Kaprova 14/13, Praha 1 - Josefov, jejíž vchod je z náměstí Franze Kafky 2 (roh ulic Kaprova a Maiselova), poblíž Staroměstského náměstí.

Na těchto stránkách zveřejňujeme pouze kurzovní lístek hlavní pobočky Štefánikova, kde všichni klienti získají vždy nejvýhodnější VIP kurz.

Pobočka na náměstí Franze Kafky 2 je určena pouze pro drobné směny méně výhodnými kurzy a zveřejňuje kurzovní lístek pouze v prostorách směnárny.

Od začátku působení měníme klientům hotovost bez poplatků a vždy v souladu s aktuálními právními předpisy.

Aktuální VIP valutové kurzy

pro hotovostní směny na směnárně Štefánikova, s nastavením hlídání kurzů

Valutové kurzy jsou dostupné každý den. Kurzy aktualizujeme vždy v 9 hodin ráno a výjimečně i v průběhu dne, pokud dojde k nečekané změně na finančním trhu.

Pro nákup a prodej většího objemu valut doporučujeme objednat se na bezplatné zákaznické lince 800 22 55 88

Valutový kurz
EUR
Euro
25,20
25,50
Valutový kurz
USD
Americký dolar
23,15
23,45
Valutový kurz
GBP
Britská libra
29,80
30,20
Kurzovní lístek
valuty
Kalkulátor
valuty
Kurzy
e-mailem

Jaké výhody nabízíme

Již přes 24 let se společnost EXCHANGE s.r.o. snaží poskytovat směnárenské služby nejvyšší kvality. Rok 2024 jsme proto zahájili řadou změn, které, jak doufáme, přinesou našim klientům ještě lepší a dostupnější služby.

VIP kurzy pro výměnu valut

Od roku 2024 provádíme všechny směny v nové pobočce Štefánikova automaticky výhodnějším VIP kurzem.
(Vztahuje se pouze na pobočku Štefánikova.)

Klienti VIP

Klienti, kteří u nás pravidelně mění větší částky, získají automaticky, příp. mohou požádat o status VIP klienta. Identifikace číslem VIP klienta, společně s uložením kontaktních údajů, umožňuje rychlejší identifikaci a zpětný kontakt v případě potřeby, stejně jako snazší doplňkové služby, jako je dohledání dokladu apod.
(Vztahuje se pouze na pobočku Štefánikova.)

Výhody nové pobočky

Nová pobočka nabízí až 6 diskrétních přepážek, přehlednější vyvolávací systém, více prostoru pro klienty, kvalitní klimatizaci a lepší dopravní obslužnost.
(Vztahuje se na pobočku Štefánikova.)

Směny valut zcela bez poplatků

Naší filozofií je, že by klient neměl platit zbytečné poplatky. Proto směnárenské služby poskytuje zcela bez poplatků již od založení společnosti.

Klimatizované prostory

Abychom klientům maximálně zpříjemnili čekání, než budou obslouženi, jsou všechny naše vnitřní prostory klimatizovány.
(Vztahuje se na pobočku Štefánikova.)

Bezpečné prostředí

Všechny vnitřní prostory směnárny i blízké okolí monitorujeme kamerovým systémem. Současně je pobočka v lokalitě, kde se pravidelně pohybují hlídky Městské policie. Směna u nás je tak výrazně bezpečnější, než někde v okénku z ulice.

Vstřícný přístup

Vždy se snažíme vyhovět potřebám našich klientů. Pokud máte pocit, že něco neproběhlo tak, jak mělo, neváhejte nás co nejdříve kontaktovat.

Kurzovní lístek valuty VIP

pro hotovostní směny v pobočce Štefánikova

Zde uvádíme aktuální VIP kurzy pro nákup a prodej valut výhradně v naší směnárně v ulici Štefánikova 203/23, Praha 5. Pro směny většího objemu nás kontaktujte pomocí kontaktního formuláře nebo na bezplatné zákaznické lince 800 22 55 99. Pokud hledáte bezhotovostní směnu a aktuální devizové kurzy, přejděte na devizový kurzovní lístek.

Pobočka na nám. Franze Kafky, Praha 1 zveřejňuje kurzovní lístek pouze ve vnitřních prostorách směnárny a je určena pouze pro směny menšího objemu méně výhodným kurzem.

Valutové kurzy jsou aktualizovány vždy v 9 hodin ráno. Pokud dojde k nečekané změně na finančním trhu, mohou být směnné kurzy aktualizovány i v průběhu dne bez předchozího upozornění. Z technických důvodů nemusí být zde zobrazené kurzy vždy aktuální a změna kurzovního lístku se může projevit až za několik minut. Závazné jsou proto výhradně směnné kurzy zveřejněné na kurzovním lístku umístěném v obchodních prostorách směnárny v okamžiku provádění transakce.

13. 7. 2024
MěnaMěna NázevNázev MnožstvíMnož. KódKód Kupu­jeme Prodá­váme
Americký dolar 1 USD 23,15 23,45
Euro 1 EUR 25,20 25,50
Britská libra 1 GBP 29,80 30,20
Švýcarský frank 1 CHF 25,75 26,05
Japonský jen 100 JPY 14,50 14,90
Kanadský dolar 1 CAD 16,90 17,20
Australský dolar 1 AUD 15,55 15,85
Polský zlotý 1 PLN 5,90 6,10
Maďarský forint 100 HUF 6,35 6,55

Barva ukazuje výhodnost příslušné operace pro klienta a šipka ukazuje směr, kterým se směnný kurz změnil od poslední aktualizace. Zelená barva indikuje vývoj pro klienta příznivý, červená naopak nepříznivý. Neutrální barva je použita v případě, pokud od poslední aktualizace nenastala žádná změna. V případě oslabení koruny vůči některé cizí měně (tj. směnný kurz se zvýší a šipka ukazuje vzhůru) je pro klienty výhodné cizí měnu prodávat. V takovém případě je příslušný nákupní kurz dané měny zobrazen zeleně a prodejní kurz červeně. Jestliže koruna posílí (tj. směnný kurz se sníží a šipka směřuje dolů), je pro klienty výhodné měnu nakupovat. V takovém případě je příslušný nákupní kurz dané měny zobrazen červeně a prodejní zeleně.

Kalkulátor nejvýhodnějších kurzů

Porovnejte si, kde dostanete nejvýhodnější valutový kurz

V kurzovém kalkulátoru s přehledem zjistíte a porovnáte nabídky našich valutových kurzů s valutovými kurzy bank. Díky směnám bez poplatků ihned znáte přesnou částku, kterou za směnu získáte.

Všechny hotovostní směny ve směnárně společnosti EXCHANGE s.r.o. jsou bez poplatků. Směnárenské služby v bankách jsou zpravidla zatíženy dalšími poplatky za zpracování hotovosti, které u nás nenajdete.

Porovnat s ostatními bankami

Chcete za tento výhodný kurz směnit?

Každý pracovní den od 9 do 20 hodin,
o víkendech a svátcích od 9 do 18 hodin.

Navštivte naši směnárnu EXCHANGE s.r.o. v nové pobočce na adrese Štefánikova 203/23, Praha 5 - Smíchov.

Pro nákup či prodej většího množství valut nás kontaktujte na čísle 800 22 55 88, abychom vám mohli potvrdit a zajistit požadovaný objem valut. Možnost objednávky se vztahuje pouze na pobočku Štefánikova 203/23, Praha 5 - Smíchov.

Těšíme se na vaši návštěvu!