Bezhotovostní devizové služby

Platby do zahraničí zdarma

Představujeme vám naše devizové služby a nejlevnější SEPA PLATBY (bezhotovostní převody v měně Euro). Devizové obchodování prostřednictvím společnosti Exchange s.r.o. umožňuje klientům zasílat platby do zahraničí nebo přijímat úhrady ze zahraničí zcela zdarma, přičemž poplatky za tyto operace jsou k tíži společnosti Exchange (vyjma poplatků korespondečních bank a bank protistran).

Jestliže prodáváte zboží do/ze zahraničí a chcete proplatit fakturu, nebo potřebujete např. zaplatit do zahraničí za ubytování, nebo chcete poslat výplatu ze zahraničí do ČR, vaše platby zašleme bezpečně, rychle, a ve většině případů i bez poplatků (v případě SEPA platby zasílané v měně EUR), do řady bank zemí EU. Kurzy vám nabídneme vždy výhodnější, než dostanete v bance.

EURO/SEPA platby provádíme bez poplatků již od 50 000 Kč.

Ostatní platby v cizích měnách provádíme bez poplatků od 100 000 Kč.

Směnárna EXCHANGE s.r.o. působí na devizovém trhu od roku 2002. Převážně české společnosti mohou prostřednictvím našich služeb přijímat nebo realizovat úhrady v cizích měnách, aniž by byly nuceny vést devizové účty, pracovat s hotovostí nebo platit poplatky za přeshraniční platby. Naším cílem je přinést devizové obchodování do každé firmy v České republice, která o naše služby projeví zájem. Bez ohledu na to, zda se jedná o mezinárodní společnost obchodující denně stovky tisíc EUR nebo o podnikatele, obchodující dvakrát ročně, nebo např. živnostníky zasílající pravidelně výplatu ze zahraniční do české banky. Vždy poskytujeme nadstandardní individuální kurzy pro všechny devizové obchody, které banka nabídnout nemůže. To jen podtrhuje kvality a výhodné služby, které dokládají tisíce stálých a spokojených devizových klientů.

Orientační devizové kurzy

pro bezhotovostní směny v rámci platebních služeb, s nastavením hlídání kurzů

Devizové kurzy jsou dostupné každý pracovní den vždy od 9 do 17 hodin.

Devizový kurz
EUR
Euro
25,190
25,310
Devizový kurz
USD
Americký dolar
23,080
23,260
Devizový kurz
GBP
Britská libra
29,960
30,160
Kurzovní lístek
devizy
Kalkulátor
devizy
Kurzy
e-mailem

Platby do zahraničí zdarma bez poplatků

Nejvýhodněji vám peníze zašleme do zahraničí jako SEPA platbu. S nejvýhodnějším kurzem, nulovým poplatkem a bez nutnosti vedení devizového účtu!

Zahraniční platby a SEPA platby zasíláme klientům bezpečně již 20 let! Naše služby využívají firmy, podnikatelé, živnostníci i fyzické osoby. Prostřednictvím našich služeb můžete přijímat a hradit zahraniční faktury, platit inkasa ze zahraničí, či si nechávat pravidelně posílat výplaty ze zahraničí na svůj CZK účet v ČR, a to vše, aniž byste byli nuceni vést devizový účet ve své bance.

Nejvýhodnější platbu pošlete jako tzv. SEPA platbu v měně EUR.

Platby zasíláme obratem do všech zemí EU za výhodnější kurzy, než jaké lze získat v bance.

Výhodnější devizové kurzy, než nabízejí banky

Platby zdarma bez poplatků již od 50 000 CZK

Převody cizích měn bez vedení devizových účtu

Kurzovní lístek devizy

pro bezhotovostní směny v rámci platebních služeb

Pro potvrzení devizových kurzů a pro informace volejte naši bezplatnou zákaznickou linku 800 22 55 99 nebo +420 222 700 890 (pro hovory ze zahraničí). Služba je určena pro firmy, podnikatele, stejně jako i pro fyzické osoby. Vypořádání všech obchodů probíhá do bezprostředně od provedení úhrady. Pokud hledáte hotovostní směnu a aktuální valutové kurzy, přejděte na valutový kurzovní lístek. Vyhovíme všem zájemcům.

1:45:00
MěnaMěna NázevNázev MnožstvíMnož. KódKód Kupu­jeme Prodá­váme
Americký dolar 1 USD¹ 23,080 23,260
Euro 1 EUR 25,190 25,310
Britská libra 1 GBP 29,960 30,160
Švýcarský frank 1 CHF 25,810 25,970
Japonský jen 100 JPY 14,650 14,850
Dánská koruna 1 DKK 3,371 3,421
Norská koruna 1 NOK 2,129 2,179
Švédská koruna 1 SEK 2,183 2,233
Kanadský dolar 1 CAD 16,900 17,100
Australský dolar 1 AUD 15,650 15,850
Polský zlotý 1 PLN 5,926 6,006
Maďarský forint 100 HUF 6,340 6,540
Omlouváme se všem klientům, ale z technických důvodů až do odvolání nemůžeme přijímat žádné platební příkazy realizované v USD kromě vnitrobankovních převodů u vybraných bank. Děkujeme za pochopení.

Devizové kurzy jsou aktualizovány vždy v pracovní dny od 9 do 17 hodin. Zde uvedené devizové kurzy jsou pouze orientační. Pro aktuální kurzy a informace volejte naši zákaznickou linku. Devizový kurz nabídnutý pracovníkem na zákaznické lince společnosti se stává závazným až po uzavření obchodu.

Barva ukazuje výhodnost příslušné operace pro klienta a šipka ukazuje směr, kterým se směnný kurz změnil od poslední aktualizace. Zelená barva indikuje vývoj pro klienta příznivý, červená naopak nepříznivý. Neutrální barva je použita v případě, pokud od poslední aktualizace nenastala žádná změna. V případě oslabení koruny vůči některé cizí měně (tj. směnný kurz se zvýší a šipka ukazuje vzhůru) je pro klienty výhodné cizí měnu prodávat. V takovém případě je příslušný nákupní kurz dané měny zobrazen zeleně a prodejní kurz červeně. Jestliže koruna posílí (tj. směnný kurz se sníží a šipka směřuje dolů), je pro klienty výhodné měnu nakupovat. V takovém případě je příslušný nákupní kurz dané měny zobrazen červeně a prodejní zeleně.

Kalkulátor nejvýhodnějších kurzů

Porovnejte si, kde dostanete nejvýhodnější devizový kurz

V kurzovém kalkulátoru s přehledem zjistíte a porovnáte nabídky našich devizových kurzů s devizovými kurzy bank. Díky směnám bez poplatků ihned znáte přesnou částku, kterou za směnu získáte.

SEPA platby (platby v měně EUR) vám převedeme zcela zdarma již od 50 000 CZK a veškeré ostatní zahraniční platby jsou u nás zdarma od 100 000 CZK, poplatky zaplatíme za vás.

Ostatní platby jsou zatíženy poplatky dle Sazebníku poplatků.

Porovnat s ostatními bankami

Chcete za tento výhodný kurz směnit?
Nevíte, jak na to?

Poslat platbu můžete již za pár minut, poradíme vám jak!

Za tento výhodný kurz můžete směnit již dnes, je to jednoduché. Jste-li naším klientem, můžete nám zavolat a uskutečnit obchod. Devizy nakoupíte či prodáte v pracovní dny od pondělí do pátku vždy od 9 do 17 hodin.

Pokud naším klientem zatím nejste, volejte naši zákaznickou linku a domluvte si s námi spolupráci, nebo nám napište krátkou zprávu, že máte zájem o devizové obchodování a my se vám ozveme.

Zavolejte nám
800 22 55 99
Chci zavolat Volám ze zahraničí Chci napsat

Jak probíhá první obchod

Rychle, spolehlivě a s nejlepšími podmínkami i kurzy.

Následující seznam obsahuje kroky nezbytné k tomu, abyste mohli využívat výhod bezhotovostních směn a převodů.

 1. Před prvním obchodem

  Zavolejte nám

  Zavolejte nám na zákaznickou linku 800 22 55 99 (ze zahraničí volejte +420 222 700 990). Volat můžete každý pracovní den od 9 do 17 hodin. Požádejte operátora o uzavření tzv. Rámcové smlouvy. Operátor Vám sdělí možnosti, jak smlouvu uzavřít osobně nebo na dálku.

 2. Identifikace

  Před uskutečněním prvního obchodu vás musíme identifikovat. Připravte si doklad totožnosti (občanský průkaz nebo pas). Pokud chcete smlouvu uzavřít jménem společnosti nebo jako OSVČ, připravte si též identifikační údaje společnosti. Detaily si vyhledáme podle veřejných rejstříků.

 3. Seznam účtů

  Abychom urychlili budoucí obchodování, můžete nám sdělit seznam příjemců, kam plánujete prostředky zasílat. Pokud to předem nevíte, nic se neděje, příjemce můžete určit i pro každou platbu zvlášť.

 4. Uzavření rámcové smlouvy

  Předsmluvní informace a přehled všech dokumentů naleznete též v sekci Dokumenty ke stažení. Jakmile od Vás obdržíme podepsané všechny požadované dokumenty, můžete uskutečnit svůj první obchod.

 5. Průběh obchodu

  Zavolejte nám

  Pro aktuální kurz volejte 800 22 55 99 (ze zahraničí volejte +420 222 700 990). Devizové kurzy uvedené na našem webu jsou orientační, i když zpravidla odpovídají skutečným kurzům, které vám sdělí obchodník na zákaznické lince. Proto je nutné si vždy zavolat pro aktuální kurz.

  Připravte si předem informace o tom:

  • jakou měnu chcete poslat,
  • zda chcete měnu nakoupit či prodat,
  • jaké množství měny budete posílat.

  Dále budeme potřebovat informace o tom, odkud a kam budou prostředky zaslány. To může mít vliv na účtování poplatků u menších částek, které nejsou od poplatků osvobozeny.

 6. Vyjádření souhlasu

  Poté, co vám obchodník nabídne aktuální devizový kurz a informuje vás o výši případných poplatků, je nutné pro uzavření obchodu vyjádřit výslovný souhlas s nabízenými podmínkami.

  Od toho okamžiku je obchod závazný jak pro nás, tak i pro vás jako klienta.

 7. Informace o příjemci

  Jakmile jste se s obchodníkem dohodli na provedení příkazu, je nutné doladit informace o tom, kam budou prostředky odeslány.

  Informace můžete obchodníkovi nadiktovat, můžete vybrat některého z dříve uložených příjemců nebo vám obchodník zašle jednorázový formulář, ve kterém uvedete přesné informace o příjemci. To se týká především zahraničních příjemců, u kterých může být přesné zadání komplikovanější.

  Doporučujeme společně s informacemi o příjemci zaslat dokumenty dokládající původ prostředků a účel platby. Především u vyšších částek tím urychlíte zpracování.

 8. Informace plátci

  Když obchodník získá všechny potřebné informace, odešle vám doklad Informace plátci po přijetí předběžného platebního příkazu.

  Pod tímto komplikovaným názvem se skrývá:

  • přehledný soupis dohodnutých podmínek,
  • informace o příjemci platby,
  • seznam účtovaných poplatků a
  • přesné platební instrukce pro úhradu vaší části závazku.

  Před odesláním prostředků na náš účet vždy pečlivě zkontrolujte obsah Informace plátci, především zda souhlasí číslo účtu a kód banky příjemce platby a platební symboly či informace pro příjemce platby.

 9. Úhrada obchodu

  Prostředky zasílejte vždy přesně dle instrukcí uvedených v Informaci plátci. Důležité je správně opsat především variabilní symbol, který je pro každý sjednaný obchod unikátní.

  V případě, že variabilní nebo specifický symbol nesouhlasí, se průběh celého obchodu pozdrží o nezbytné potvrzení, zda jsou údaje uvedené v Informaci plátci správné.

 10. Vypořádání obchodu

  Prostředky obdržíte obratem. Vypořádání platebního příkazu začneme realizovat okamžitě po připsání vaší úhrady v plné výši, pokud byla zaslána přesně dle platebních instrukcí uvedených v Informaci plátci na náš účet. V opačném případě může nastat prodlení s identifikací odesílatele prostředků a potvrzením souhlasu s podmínkami uvedenými v Informaci plátci.

  Doklad o provedení platebního příkazu vám zašleme na vaši e-mailovou adresu ihned po přijetí potvrzení o provedení odchozí úhrady ze strany banky. Doklad podrobně zachycuje celý průběh obchodu včetně všech uskutečněných souvisejících úhrad (např. pokud jste platbu rozdělili na více částí). Po přijetí dokladu máte jistotu, že prostředky jsou již na cestě směrem ke konečnému příjemci.

  Lhůta pro připsání prostředků na náš účet se liší dle banky odesílatele a měny platby. V rámci stejné banky jsou převody prováděny zpravidla téměř okamžitě. Převod z jiné banky však může trvat u korunových nebo SEPA plateb až jeden pracovní den, u zahraničních plateb i déle. Pro urychlení korunových plateb z jiné banky může být někdy časově výhodné úhradu rozdělit na několik menších dle limitů vaší banky pro tzv. okamžité platby.

  Připsání prostředků na účet příjemce může u korunových a SEPA plateb trvat až jeden pracovní den, u zahraničních plateb i déle. Tyto lhůty nejsme schopni ovlivnit a jsou dány způsobem a pravidly fungování bankovního systému. U vyšších objemů korunových plateb nelze využít tzv. okamžitých plateb, jelikož částka musí být odeslána jako jedna platba.

Dokumenty ke stažení

Stáhněte si aktuální dokumenty týkající se poskytování platebních, směnárenských služeb a uzavírání Rámcových smluv.

Předsmluvní informace
Předsmluvní informace před uzavřením Rámcové smlouvy o poskytování platebních služeb
Stáhnout
Rámcová smlouva (vzor)
Vzor Rámcové smlouvy o poskytování služeb
Stáhnout
Registrace ke směnárenské činnosti
Registrace ČNB ke směnárenské činnosti č.j. 2009/4810/761
Stáhnout
Povolení k činnosti platební instituce
Povolení ČNB k činnosti platební instituce č.j. 2011/3046/570
Stáhnout